همه ما در باخت تیم ملی مقصریم

ما باختیم چرا که به اندازه کافی وطن پرست نیستیم ،  آن عده مربیان وطنی که به خودتان عرق دارید و نه ایران عزیز . شاد باشید ، هلهله کنید چند ماه تلاش بی وقفه شما در بازی  ایران و عراق نتیجه داد. آری مهم نیست که علی دایی ، بازیکن افسانه ای سرزمین من  مربی باشد یا کارلوس کی روش ، مربی تمام حرفه ای ، هر کسی باشد بعضی برابر او هستند تا آنکه در کنارش و در کنار نام ایران و افتخاری که متعلق به همه ماست .

مهم نیست که زمانه ابوسهل زوزنی باشد یا امیر کبیر ، ایرانی از ایرانی آسیب می بیند . ایرانی اسیر خودخواهی ایرانی گردد ، ایرانی اسیر هوی نفس ایرانی شود. بارها رخ داده و متاسفانه باز هم این خنجر بروتوس ، سزار ایران  را خواهد درید.

 ای کاش داریوش بزرگ در کتیبه اش اضافه می نمود پناه می برم از وطن نادوستی عده ای که منافع شخصی و گروهی اشان را بر منافع ایران ترجیح می دهند.

آقای فلان ، جریان بهمان دستت درد نکند ، تخریبت نتیجه داد ، با افتخار باز هم بنویس و یا به هر طریقی چوب لای چرخ بگذار.

 از کوچکترین حرکات سرمربی و بازیکنان ایراد بگیر. دریغ فوتبال ایران ، دریغ از ورزش این مملکت و دریغ از ایران عزیز که امثال تو نام مقدسش را به ناحق در شناسنامه خویش دارند.

ایران باخت چرا که نه بازی های باشگاهی ما حرفه ای است و نه تماشگران حرفه ای . همه چیز آکنده از بوی متعفن رابطه ، رفاقت ، نارفاقتی و باند بازی است.

تماشگر؟ نه خیر تماشگر نما. عده ای تمام کمبودها ، ناراحتی ها ، دق و دلی اشان را بر سر بازی فوتبال آوردند. بر سر مربی باشخصیتی مانند مجید جلالی اینچنین شعارهای شرم آور سر دهند  بر سر بازی پرچم جمهوری آذربایجان و روسیه به احتزاز در آورند. پس از سالها فحاشی و حرفهای رکیک  به بازیکنها و خانواده های آنها و عدم برخورد جدی ، چند سالی است در ناکسی خلاقیت به خرج داده و به تمامیت ملی کشور هجمه می برند. این افراد می توان غوغاسالار، بودجه بگیر از جریانات خاص ، افرادی با مشکلات خانوادگی و محتاج به روانشناس و یا هر عنوانی دیگری نامید اما تماشگر آن هم تماشگر صحنه ورزش نیستند. کجاست آن ملتی که روزگاری پهلوانش تختی و پوریای ولی بودند و مردمش هم حرمت ورزش می شناختند. کجا هستند؟ به کدامین آسمان پر کشیدند؟!!! آن نجابت ملی امان و آن الگو پذیری امان از مولی علی (ع) چه شد؟!! ای کاش اندکی تماشگر داخلی به قدر ایرانیان مقیم فرنگ به ایران عزیز عشق می ورزید.

ما باختیم چرا که دو نفر را در فیفا و یا کنفدراسیون آسیا نداریم که از حقوق امان دفاع کنند. در کجای گیتی ورزشکاری را زمین زنند و داور با خیال راحت بازیکن مضروب را پادافره و مجازات کند. مسئولین محترم عرصه ورزش چه راهکاری اندیشه نمودید؟ آیا بار اول است که با ناداوری مواجه می شویم؟ آیا این نخستین مرتبه است؟!! کی می خواهید اندکی برابر این سرمایه های ملی و غروری که توسط لابی های ضد ایرانی صدمه می بیند ، واکنشی باکری بار ، همت بار نشان دهید.

ما باختیم اما نه در صحنه عدالت ، ما باختیم به همسایه محترم!! . به همسایه ای که 8 سال پیاپی به امر غرب و شرق بهترین جوانان ما را شهید نمودند و یا جانباز. لیکن ما فرزندان کوروش بزرگ بودیم و بزرگ شده سر سفره اهل بین (ع) ، جایی که دفاع از حرم شریفین است و جان انسانها ، همه را به فراموشی سپردیم و به جنگ داعش و انواع آدمکشها در عراق رفتیم. آنها به ما ستم کردند ولی ما عیسی وار بخشیدیم و با منش پهلوانی از تمامیت و امنیت آنها دفاع نمودیم. چه بسیار شیران ایرانی که هم اکنون برای امتداد رفاه و آرامش در عراق حضور دارند و چندین تن از آنها هم شهید شدند.

اخوان بی انصاف ، برای چی کف زدید؟ برای حرکت غیر ورزشی دروازه بان خودتان و یا ناداوری بنجامین ویلیامز.

/ 0 نظر / 9 بازدید