از لرزش دیار خوبان آذران یک ماهی گذشت. امان از درد جدایی.

ماه پیش در همین روزها باز هم تکه ای دیگر از ایران عزیزمان در دیار سبز بابک لرزید. مطمئنم که قلب هر ایرانی با دیدن صحنه صدمات وارده به هموطنان نازنین آذری به درد آمد. همه به هر زبانی ناخوداگاه گفتیم امان از درد جدایی . امان از درد جدایی شیرین و فرهادها. امان از درد جدایی از رفتگان و امان از غصه بازماندگان.

چه زیبا بود ایرانی بودنمان که هر کسی از هر گوشه مملکت تا حد توانش به داد خواهران و برادران خود رسید. به واقع نشان دادیم که یک ملتیم و اعضای پیکری به نام ایران .

تفاوت زبانی و فرهنگی مان بسیار کمتر از عشق مشترک همه ما به همدیگذ و  وجب به وجب خاک پرگهر ایران است. 

 به راستی مگر می شود به خود ایرانی گوییم و ادعای ایران دوستی داشته باشیم و عاشق آذربایجانم نباشیم.

  این بخش از خاک ایران در طی قرنها برای کشورمان جانبازی زیادی نموده و از زمان بابک تا جنگ تحمیلی درهر مصیبتی نشان داده که به صفت جوانمردی کوراوغلی  و پهلوان روشن ها در خدمت ایران بوده و هست .

حال هموطن. ایرانی .نوبت ماست که آغوش پرمهر خود را بر این دسته از ایرانیان عزیز باز کنیم و فراموششان نکنیم.

سرما در اهر ، ورزقان  و هریس خیلی زودتر از خانه سرای من و شما خواهد رسید. هنوز هم بسیاری از بازماندگان هم باید در غم فراغ عزیزان باشند و هم رنج تنهایی و بی پناهی را تحمل کنند. پس در غم ها تنهایشان نگذاریم. با همت هم و کمک به مسئولین برایشان کاشانه ای فراهم کنیم و برای وسایل و احشامشان جایی را تعیین.

 باشد که مسکنی باشیم برای دردها و غصه هایی که هنوز گرم است و آرام نشده.

 

 

/ 4 نظر / 11 بازدید
احمد

جناب دكتر با تشكر از اطلاع رساني شما فقط يك گله اي داشتم. آيا درسته كه آنها در سايتهايشان مرتب به ما توهين مي كنند و دم از مظلوميت مي زنند. البته من به مرگ هيچ انساني حتي دشمنم راضي نيستم. اما تو را خدا سري به سايت آنها بزنيد.

سروش

درود بر شما و همه هموطنان. درد هر همیهن درد همه ماست.

داریوش ستوده

ممنونم جناب دکتر از نوشته های شما.شاید امثالی مثل من که 20 سال است چشم به دنیا گشوده ام.کمترین کاری که میتوانیم انجام دهیم کمک به دیار پاک و غیور پرور آذربایجان است تا شاید بتوانیم گوشه ای از دینهایی که ستارخان ها ،باقر خان ها ، شهریارهاو...که از خاک آذربایجان برخواستند تا بسیاری از راههای تاریک و ناهموار را برای من و تمام جوانهای ایرانی که چندین دهه بعد از خودشان وارث این شجاعت ها و رشادت ها هستیم روشن و هموار کنند..بله، شاید با این کمکها بتوانیم گوشه ای از آن دینها را ادا کنیم.بازم از نوشته های فوق العاده عمیق و زیبای شما ممنونم.

سید

با سلام از خاطر نبرید که نخستین اقوام پاک آریایی و ایرانی از منطقه آذربایجان بوده اند. آذری های امروز نوادگان اقوام اصیل ایرانی هستند. اگر شک دارید می توانید به تاریخ مراجعه کنید.