خداحافظ یاران سابق ، بدرود نارفیقان !!!

هر چند از گاهی ملامتی گاه نرم و نازک و گاه سخت از دوستان و همدرسان به من می رسید که فلانی به رشته پیشین خود پشت کرده و به حلقه دیگر در آمده است. گاه این پرسش هم از اهل منزل بر من نازل می شد و دامنه آن حتی به خلوت دل  و ندای وجدان نیز کشیده بود ، تا جایی که داشتم اندک اندک احساس گناه و شرمساری می کردم و حتی در محکمه درونم خود را مجازات.

از خود بارها در طی این ده سال پرسیدم آیا نمی توانی یاران پیشینت را ببخشی؟

الحمدلله که با خبر نیمه شب 19 بهمن ماه 1391 وجدانم آسوده گشت. دستکم از ملامت خویش رهایی یافتم و حکم برائتی آبرومندانه گرفتم. اینک من  تنها یک عذرخواهی به خودم بدهکارم.

جرا که بی معرفتی 6 سال همنشینی عده ای را فراموش کرده بودم یا برای هریک عذری تراشیدم.  خنجر همکار پیشینم در سال 1386 بر پهلویم فرو رفت اندکی بیدار شدم و تنها به حضور در مجله یا طبابت اندک بسنده کرده و همه تلاشم را مصروف نگاهی دیگر به رشته گذشته ام و گسترده تر کردن حضورم در زمینه تحقیقات نمودم. اما تا امروز از همه پنهان کردم ، لیکن حال فاش می گویم که هر چند وقت  یکبار به شدت دلتنگ گذشته می شدم ،مانند هجران از خویشی که هم تو را آزرده هم دوستش داری. هنوز هم دوستش دارم و دوستش خواهم داشت.

 اما به خدای آسمان و زمین سوگند، آن بی عدالتی که ناجوانمردانه بر من از پیشکوست رشته سابقم وارد شد، مرا مصمم تر کرد مادامی که این اندیشه نادرست از رشته ام خارج نشود نه در جمع آنها حاضر شوم و نه با هیچ عزیزی از میان آنها همکاری نمایم . البته حضورم در مجله باقی خواهد ماند، چرا که این مطلب سوای هم دوره ای است و بر مبنای انسانیتی دو طرفه است.

 بارالها از درگاهت سپاسگذارم که مرا از این درد وجدان رهایی دادی. چرا که به قول روانشاد پرفسور پاستور آنچه در توانم بود انجام دادم و نیک می دانی که در جواب آنهمه ناجوانمردی برادران یوسف تا امروز سکوت کردم . در جواب 16 سال سست عنصری یاران و ضربه بزرگان رشته سابق به جرم دانستن تنها به این مرقومه بسنده کردم تا حجتی باشد برای دوری همیشگی من از جمع آنان. منتها  این بار با قلبی آرام و مطمئن و خشنود از جدایی.

عزیزان سابقم ،با تاسی از مولی ام علی ابن ابی طالب حتی به شما کینه هم نورزم و تنها به خدای همه امان شما را می سپارم چرا که باور دارم عدالت الهی دیر یا زود بر همه هویدا خواهد شد. بدرود دوستانی که قدر دوستی و عشق ندانید . بدرود ، بدرود.

/ 2 نظر / 17 بازدید
مگه مهمه؟

سلام. برای اولین بار قدم گذاشتم در محفل جنابعالی وبا یک ستم پوشش دار مواجه شدم که با بارها خوانش کامل متوجه نشدم. بخش "درباره من" ایرانیم دوست عزیز را خواندم. خیلی زیبا ورسا بود ودر واقع حرف دل چندین ساله ی حقیر را فرموده بودید. خدمت رسیدم برای تشکر و اگر قابل به همسایگی در کلبه ی مجازی بدانید خرسند میشود این "مگه مهمه". در پناه دوست[گل]

مجید

سلام آقای دکتر... امیدوارم بنده حقیر رو فراموش نکرده باشید... من که توی این مدت به یاد شما بودم اما مشغله های زیاد نمی ذاشت مثل سابق فعال باشم. به هر حال امروز باز دیگه اومدم وبلاگتون و با مطلبی روبرو شدم که حرف های از بدرود و رفتن می زد... امیدوارم هیچ وقت حداقل وبلاگ نویسی رو ترک نکنید. پاینده باشید