خدمت دانشجویان امروز و همکاران عزیز فردای ایرانم سلام

همانطور که پیشتر هم عرض کردم ، تمام تلاشم مصروف بر این شد که با کمترین نگرانی به مرور مطالبی که در سر کلاس با هم خواندیم در امتحان بپردازیم. بچه ها نمره تنها یکی از شاخصهای ارزیابی اطلاعات کسب شده است و نه همه آن!!

 با اینحال سعی می کنم تا حد توان به این دغدغه هم فائق آیم. اما این یاوری مستلزم پاسخ مثبت شما به تحقیق است. با اینکه علی القاعده مهلت فرستادن تحقیق به پایان رسیده است ، اما تا زمان اعلام نمرات نهایی ،آنچه در توان دارید در کف همت گذاشته و به من نشان دهید که اعتمادمان دو طرفه است: mars_venus1978@yahoo.com

در پایان همه را به حلاوت به چند خطی از توصیه های ارزشمند حکیم فقید لویی پاستور جلب می کنم :

 " در هر حرفه و شغلی که هستید نه اجازه دهید که به بدبینی های بی حاصل آلوده شوید و نه بگذارید که بعضی لحظات تاسف بار که برای هر ملتی پیش می آید شما را به یاس و نا امیدی بکشاند. در آرامش حاکم بر آزمایشگاه ها و کتابخانه هایتان زندگی کنید. نخست از خود بپرسید: من برای یادگیری خود چه کرده ام؟

سپس همچنان که پیش تر می روید بپرسید: من برای کشورم چه کرده ام؟

و این پرسش را آنقدر ادامه دهید تا به این احساس شادی بخش و هیجان انگیز برسید که: “شاید سهم کوچکی در پیشرفت و اعتلای بشریت داشته اید.

اما صرفه نظر از هر پاداشی که زندگی به تلاش هایمان بدهد یا ندهد، آنگاه که لحظه مرگ فرا می رسد هر کدام از ما باید این حق را داشته باشیم که با صدای بلند بگوییم: من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام"

 

/ 0 نظر / 13 بازدید