موسوم انتخاب است ، هموطن کارزار اجرایی ، با شما اندکی سخنی دارم.

موسم انتخاب است و من ایرانی به حکم اعتقاد مذهبی، وطن خواهی و میل به آبادانی کشورم ،فرصت را غنیمت شمردم و خواستم به عنوان یکی از شهروندان این سرزمین چند خطی از در این خصوص حرف بزنم. امید دارم که منتخبین واجد شرایط به درد و دل این جوان 35 ساله التفاتی نمایند.

 ایران اسلامی امان  با تاریخ کهن و منابع گوناگون معدنی ، تنوع آب و هوایی ، تکثر فرهنگی و موقعیت جغرافیایی در منطقه ،می تواند پرچم دار توسعه در میان ملل منطقه و الگویی برای دیگر کشورها باشد، مشروط بر آنکه قدر این نعمتها را بدانیم و از طرفیتهای خدادادی به نحو احسن استفاده کنیم.

یکی از موهبتهای الهی در این سرزمین اهورایی وجود فرهنگها و زبانها و گویشهای هم ریشه با فارسی ( لری ، کردی ، مازندی ، گیلکی ، بلوچی ) و همراهی  زبانهای دوست فارسی ( ترکی و عربی ) حول محور زبان ملی فارسی است.

فارسی امروزی ما که من و شما می دانیم فقط در خطه اصفهان ،خراسان، شیراز و یا کرمان رشد و نمو نیافت بلکه هر قومی بنا به ذوق ، سلیقه و توان خویش در ساختن این کاخ منظم سهیم بودند. ساختمان را فردوسی پاکزاد به زیبایی احیایش نمود اما آنکه آنرا به مرزهای هند و چین و آسیای صغیر و اروپا رساند تک تک اقوام ایرانی بودند. بزرگانی همچون حافظ ، سعدی ، نظامی گنجوی ، خواجوی کرمانی ، صائب تبریزی ، خاقانی و ... بر افسون گری اش افزودند. اسدی طوسی با کمک تبریزی ها بر آن لغت نامه نوشت و دهخدا و دکتر معین و دکتر پورداوودها بر آن لغت نامه ها افزودند و به آن معنی علمی تر بخشیدند.

در کنار زبان ملی ، نیاکان هر کدام از اقوام ایرانی برای حفظ سرحدات خویش جانبازی ها نمودند که اگر تمام ایران برای هر کدام مجسمه بسازیم باز هم توان قدردانی از  تمامی ایشان را نداریم.

شیرانی همچون آریو برزن ، سورنا ، بابک خرمدین ، مازیار ، رئیسعلی دلاوری ، میرزا کوچک خان ، کلنل تقی حان پسیان ، دلاوران بختیاری ، ستار خان و باقرخان و بی شمار لاله های دفاع مقدس.

اینها را عرض کردم که بگویم هموطن من،حال که با درایت و دلسوزی به کارزار انتخابانی آمدی برای ایران امروزی که شما می خواهید سکاندار حرکت اجراییش باشید ، جانها داده شده ، از هستی ها ساقط شده اند و عشقهای بسیار برای فرهنگ و زبانش مصروف شده است ، همچنانکه که تعدادی از شما خود بخشی از افتخارات صحنه های دفاع پرغرور از این آب و خاک بوده اید .

لذا به زعم من شهروند ساده ایران ، شایسته است که منتخب ملت یا آن عزیزی که می خواهد سکان هدایت قوه اجرایی کشور را به دست بگیرد به این نکته توجه کند که برای تدوام ایران نیروند ، سرافراز و سربلند بایستی قلوب ایرانیان و خواسته های به حق ایشان را در نظر بگیرد.

من  هم به سهم خود با عنایت به دود چراغی که خورده ام و بخشی از سلامتی ام را بر سر تحقیق برای اعتلای کشور به خطر انداختم خواسته هایی داشتم و دارم اما به عشق ملت نجیب کشورم با گذشتن از خواسته های شخصی ام ، از همه از نامزدهای محترم و منتخب نهایی خواهش می کنم به نام ایران اسلامی همیشه ماندگار ،اصل 15 ام و سایر اصول مندرج در قانون اساسی که متضمن رفع تبعیض قومیتی و زبانی است اجرایی کنند. واقفیم که به سیستم آموزشی ما سخت است اما برای اراده ایرانی و اسلامی ما غیر قابل انجام نیست.

چرا که حفظ  زبان مادری هر قوم ایرانی سوای ایجاد همدلی بیشتر جمهوریت ، بخشی از تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم است و نگهبانی خردمندانه هر زبان و گویش ایران زمین به نوعی تقویت کننده زبان ملی بین همه اقوام ، یعنی زبان شیرین فارسی است.

با دلی عاشق دلاوران وطن و به نام تمام شهدای دفاع مقدس تمانا دارم که گرد و غبار بی مهری را به بابک خرمدین و سایر فرزندان این آب و خک بزدایند. بابک هر کی بود؟ هر مرام و اصولی که داشت دشمن کسانی بود که کشتن علویان را بر خود فرض وظیفه می دانستند. بابک هر کردار و منشی که داشت دلبسته شیر خدا مولا علی ابن ابی طالب بود . بابک اگر حتی هم مسلک من و شما هم  نبود در برابر خصم قاتل ائمه اطهار سر خم ننمود و روی سرخش را به پندار سیاه آنها نشان داد.

من ایمان دارم که با سعه صدر مراجع محترم به این فرزند رشید وطن توجه بیشتری مبذول گردد تا کشورهای کوچک منطقه سودای ربودن نام بابک را در مخیله خویش راه ندهند. قلعه بابک سرای هر ایرانی است ، شایسته است آنان که عشق ایران در سر دارند ، با  ذکرحمد و ثنای   ایزد تعالی و سپاس از  درگاهش بابت خلق این آیت شرف و غیرت ایرانی، پای در آن نهند نه آنان که در صدد پیشکش نام این لاله آذران ایران برای غیر ایرانی هستند.

مطلب آخرم ، تقاضای عاجل از دوستان پرتوان برای نجات ذخایر آبی و زیست محیطی ایران است. حال جنگهای شمال ، دریاچه ارومیه ، زاینده رود ،جنگهالی دنا و هزاران بهشت سبز در اقلیم نسبتاَ خشک ایران اصلاَ  خوب نیست. جلوی این سد سازی های بی رویه را بگیرید که همچون مصیبتی بر ایرانمان نازل گشته. فکری به آینده وطن کنید، که اسیر سود مقطعی چند لحظه ای و بی اندیشه ژرف امروزمان شده است.  به امید موفقیت ایران اسلامی امان در تمام زمینه ها.

 

 

 

/ 0 نظر / 12 بازدید