4 سال از زندگی متاهلی این حقیر گذشت

چند روزی دیگر تا پایان خانه تکانی بانو  ننه سرما و رسیدن نوروز باقی مانده

اما این سال برای من ارزش خاصی دارد چرا که طبق تقویم  اصلاحی جلالی زنده یاد خیام  و احتساب کبیسه ، چهارمین سالگرد ازدواج بنده است.

در این 4 سال دوران متاهلی همراهی داشتم و دارم که شریک شادی ها  و غمهای من بوده و خواهد بود

دوستانی که در کوران تحقیق هستند و عشق به فراگیری  علم را بر حب و جاه و مال برتری دادند ،  بهتر از حقیر می دانند که زندگی رهروان بوعلی چه ستاره پرفروغ باشی چه نوآموزی مانند من ، همچون حرکت بر طریقت پر سنگلاخ است .  

لذا هر چقدر هم لاف عشق زنی و زورمندی در برابر مصائب ،گر همراهت ثابت قدم نباشد پیمودن این راه محال و غیر ممکن است.

خوشحالم که همراهم محکم تر از خودم بر مثال همسر پاستور تمام سختی ها را با تمام توانش تحمل نموده و حتی آنجا که از کم لطفی روزگار در کارم وقفه ای حاصل شده و از جاده اصلی باریک ، به بیشه ای در ان نزدیکی پناه بردم ، با تشویق و دلگرمی اش باز هم به راه برگشتم.

سیمرغ زندگی ام 17 سال پیش پرگشود  و رفت ، افسوس که هجران مهربان طوسی زندگی ام تا آخر عمر بر قلب من باقی است، اما شکر خدا از خویش مادری ام همسنگری نصیبم شده که با کمک و یاری او به اثر بزرگان دانش می روم. گاه افتان و خیزان گاه پای پیاده و گاهی هم با زنجیری از موانع بر پای ،لیکن با نصرت یزدانی ،همراهی همسر مهربانم و پشتیبانی خانواده ام می روم. نمی دانم سر انجام به فتح کدامین قله نائل شوم اما سوگند به زیبایی سیاهی شب ، باور دارم با نیت خیرم و کمک یار مهربانم و خانواده عزیزم در راه بوعلی هستم و شاید آهسته ،اما می روم .

/ 0 نظر / 8 بازدید